ARCTIC Gym - Interaktivní podložka pro pohyb a zábavu v jednom

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi herní podložky Arctic Gym doporučujeme pouze uživatelům, kteří dobře ovládají anglický jazyk. Pokud hledáte kvalitní cvičební a zábavnou podložku pro připojení k TV, která bude lokalizovaná kompletně v českém jazyce, doporučujeme koupit obdobný produkt - podložku TvFit. Oproti ARCTIC Gymu má česká verze TvFit novou verzi elektroniky, takže má rychlejší a přesnější odezvy senzorů a rovněž kvalitnější grafiku.

ARCTIC Gym - Interaktivní podložka pro pohyb a zábavu v jednom

Použitými materiály a provedením se tato herní podložka velmi podobá  zábavné a cvičební podložce TvFit – vizuálně se liší pouze nápisem na elektronice a balením. Porovnáním obou produktů v praxi jsme však zjistili mnohem více rozdílů. Hlavní rozdíl je v rychlosti. Arctic Gym zjevně obsahuje ještě starou verzi elektroniky a je tudíž velice pomalý, což se při hraní rychlejších her nebo při provádění cviků nepříjemně projevuje. Rovněž 3D grafika je méně kvalitní.

ARCTIC Gym - Interaktivní podložka pro pohyb a zábavu v jednom

Problémem je i absence českého manuálu. U Arctic Gymu naleznete pouze několika jazyčný manuál, kde je pouze pár českých vět. Jedná se spíše o několik bezpečnostních upozornění a špatně popsané instalační obrázky. Doporučení, kde na internetu stáhnout návod ke hrám, v manuálu sice je, ale uvedená internetová stránka neexistuje. Na stránkách výrobce lze stáhnout v českém jazyce pouze stejný nedostačující manuál, který je již přiložen v balení výrobku.Srozumitelný český manuál, návod k použití a instalaci budete hledat marně.

ARCTIC Gym - Interaktivní podložka pro pohyb a zábavu v jednom

Velkým problémem podložky Arctic Gym je její kompletní lokalizace v anglickém jazyce. Zdaleka ne každý umí plynule anglicky a porozumění pokynům animovaného instruktora není zcela jednoduché. Mluvené i psané instrukce obsahují mnohdy odborné anglické výrazy. Právě dodržování pokynů cvičitele je pro správné využití cvičebních programů velice důležité. Český překlad ani české popisy při hraní a cvičení na podložce nejsou k dispozici, jelikož je software podložky neobsahuje. Děti tato podložka, se kterou si nebudou rozumět, brzy omrzí. Dospělí uživatelé bez pokročilé znalosti angličtiny nevyužijí všechny nabízené funkce cvičení na plno.

ARCTIC Gym - Interaktivní podložka pro pohyb a zábavu v jednom

Grafické zpracování balení je nevýrazné a opět problematické. Popisky v češtině balení sice má, ale přeložené pravděpodobně nějakým internetovým překladačem, věty tak nejsou zcela srozumitelné.