Dancefloor dance mat

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky rozhodně nedoporučujeme, výrobek je nekvalitní a poměrně nebezpečný. Nepodporuje ani žádný moderní software. Cena je navíc poměrně vysoká a vůbec neodpovídá kvalitě výrobku.

 

Doba mobilních telefonů, netbooků a dalších nezbytností, které „musí“ mít člověk sebou se již dotkla i tanečních podložek. Podložka DanceFloor Speedlink je toho důkazem. Na první pohled „cestovní“ taneční podložka postrádající nejen designovou inovaci oproti jejím předchůdcům, ale také podložka s absencí jakýchkoliv protiskluzových úprav ať z vrchní nebo spodní strany se rozhodně nemůže řadit do kategorie standardních tanečních podložek.


Její předností je rozhodně malý objem při složení, který je skutečně od ostatních podložek standardního typu až o polovinu menší. Potom nastává otázka, jak je to vůbec možné u téměř totožných produktů zredukovat na polovinu? Odpověď je jednoduchá: „Něco se z podložky jednoduše odebere.“ A zde narážíme na řadu problémů, které toto řešení skýtá. Podložka postrádá spodní vrstvu z měkké molitanové vrstvy,  která je nejen protiskluzová, ale i elastická oproti povrchu, který nabízí DanceFloor, ten je naopak kluzký a vyroben z jakéhosi lámavého tvrdšího igelitu. Tento materiál postrádající elasticitu může při opakovaném překládání praskat a ve spodní straně se mohou tvořit trhliny, což povrch na ostatních podložkách určitě neudělá, navíc podložka klouže na většině podlahových povrchů. To je jeden z důvodů, proč tuto podložku nedoporučuji.


Dalším neméně závažným problémem je vrchní vrstva, na které se tanečník pohybuje. Zde byl použit podobný materiál jako na straně spodní ačkoliv je na obalu uvedeno, že je podložka vybavena protiskluzovou vrstvou. Povrchová úprava je, jak sem již zmínil, bez jakýchkoliv protiskluzových prvků, takže tanec na podložce v nylonových ponožkách by se mohl stát nebezpečnou záležitostí. Rozhodně tedy opět nedoporučuji.


Vývoj tanečních podložek jde stále dopředu a plastické zvýraznění základních 4 šipek je téměř samozřejmostí, ať již z důvodu většího komfortu při došlapování na podložku, tak z důvodu orientace na podložce při tanci. Podložka DanceFloor žádné takové zvýraznění nemá a řadil bych ji tedy do kategorie základních nejlevnějších podložek. Absence výplně je znát i při tanci na lehké obtížnosti písniček. Složitější skladby se doslova stávají při došlapování utrpením pro nohy. Dalším důsledkem nekvalitních materiálů je špatné snímání senzorů. Horní a spodní vrstva podložky se o sebe při tanci třou, což má za následek vynechávání senzorů. Protřepání a rozlepení vrstev od sebe tento problém vyřeší, ovšem pouze dočasně.
Koupi taneční podložky rozhodně nedoporučujeme, vhodná je pouze pro výjimečné použití. Pokud  máte zájem o nejlevnější možný a přitom ještě rozumně kvalitní výrobek, doporučujeme cenově podobnou, nicméně výrazně kvalitnější taneční podložku s použitými tradičními materiály X-PAD Basic Dance Pad.
Pokud tedy toužíte tančit na podložce připojené k vašemu netbooku v kavárně a mít ji vždy a všude sebou rozhodně dávám palec nahoru pro DanceFloor. Pokud si chcete užít příjemné chvilky s přáteli v klidu vašeho obýváku a tančení na podložce si vychutnávat dlouhá léta palec zůstane dole.