TV Fit – Váš osobní trenér

TV Fit je bezesporu jedna z nejzajímavějších novinek v oblasti fitness a herních konzolí.

         Je reakcí na požadavky českého zákazníka, který by rád využil možností konzolí, ale vzhledem k cenové nákladnosti si je nemůže dovolit. Je možné jej připojit přímo k televizi, kterou má dnes již každý. A to všechno bez dalších investic. Ve zmíněné oblasti je TV Fit vskutku ojedinělým produktem.

 

         Jedná se o podložku která nabízí možnosti cvičení pro každého, kdo si chce dát do těla. Především ženám je určena oblast věnovaná fitness. Najdou v ní celkem tři druhy cvičení, a to jógu, aerobic a posilování. Cvičení jsou vedena virtuální trenérkou, která nejen předcvičuje, ale také kontroluje, zda cvičící vykonává cviky správně a ve správném tempu. V průběhu cvičení je také možno sledovat na obrazovce orientační spotřebu kalorií. Každý má možnost, poté, co si osvojí jednotlivé cviky, vytvořit si vlastní lekce kombinací dostupných cviků podle individuálních potřeb, případně může využít předdefinovaných lekcí. Bezespornou výhodou je také povrch podložky, který je vyroben z obdobného materiálu jako jsou klasické cvičební podložky, tudíž navozuje přirozený pocit ze cvičení, samozřejmostí je také antibakteriální úprava.

 

         V případě, že chcete začít s pravidelným pohybem a kvůli pracovnímu vytížení a dalším povinnostem nemáte možnost pravidelně navštěvovat fitness centrum, případně vám chybí odhodlání, TV Fit určitě oceníte.

         Tvůrci podložky TV Fit ovšem mysleli i na děti a jejich touhy a potřeby. Kromě cvičebních programů je proto možné na podložce najít také hry určené každému, kdo se rád baví. Jsou zaměřeny nejen na pozornost, ale také na pohyb. Je zde možné najít nejznámější atletické disciplíny, oblíbenou klasiku i taneční hru ve stylu DDR, která nabízí variantu pro dva hráče.

 

         Zprovoznění podložky TV Fit je nenáročné. Vzhledem k nízké váze s ní lze bez problémů manipulovat. I samotné propojení s TV je velmi snadné a zvládne jej každý. Dostatečná délka kabelu umožní umístění podložky ve vyhovující vzdálenosti od obrazovky.

         Oproti obdobným konkurenčním produktům chybí TV Fitu možnost výběru mezi virtuálními lektory, a tak po celou dobu vede lekce pouze jedna žena. Některé cviky jsou obtížnější a mohou se zdát začátečníkovi složité. Nicméně je jen otázkou času, kdy je zvládnete bez větších problémů. Zatím také chybí možnost přikoupit další balíčky se cvičením a vytvářet si vlastní cviky. Tím je poněkud omezena variabilita zařízení. Jistým nedostatkem je také to, že se nezaznamenávají statistiky cvičení a chcete-li porovnávat své výkony, je třeba si je zapisovat na papír. Malé nedostatky lze nalézt i v oblasti her. Všechny, s výjimkou zmíněné taneční hry, může hrát v jednu chvíli pouze jeden hráč. Máte-li více dětí, budou se muset při hraní střídat.

 

         Dnešní doba je uspěchaná a pro každého z nás je mnohdy těžké najít si čas na návštěvu fitness center a podobných zařízení. I naše děti tráví většinu času u počítače a mají málo pohybu. TV Fit je řešením pro rodiny, které chtějí žít lépe a aktivněji. Poskytuje jim možnost cvičit a bavit se i v domácím prostředí. Ve srovnání poměru cena/výkon můžeme podložku vřele doporučit. Za přijatelnou cenu si s ní užije celá rodina. Vzhledem k tomu, že cenová nákladnost je oproti alternativním produktům minimální, lze TV Fitu odpustit i zmíněné nedostatky.

 

         Domácí video použití této podložky pro pohyb a zábavu:

 

         Podložku TV FIT je možné koupit na kukacka.cz nebo eshop.tvfit.cz.

 


Galerie