5in1 Deluxe Dance Pad Hard Foam

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky doporučujeme pro vlastníky herních konzolí, ke kterým lze podložku připojit. Výhodně lze zakoupit např. v e-shopu http://www.kukacka.cz nebo http://www.tanecnipodlozky.cz, kde se za tuto taneční podložku neplatí poštovné! Pokud však taneční podložku plánujete používat čistě s PC, dejte přednost podložce X-PAD Extreme Dance Pad nebo X-PAD PROFI Version Dance Pad, tato podložka totiž standardně nepodporuje hru PlayDance (která je v češtině a navíc až pro 8 hráčů) a ostatní taneční hry jsou již poměrně zastaralé.

 

         Taneční podložka 5in1 Deluxe Dance Pad Hard Foam je určena spíše pokročilým  hráčům tanečních her. Nabízí široké možnosti připojení prakticky ke všem druhům herních konzolí - PS/PS2, XBOX, Wii, GC. Lze ji ale využít i v kombinaci s počítačem. Ať už vlastníte jakékoliv zařízení, nebudete ochuzeni o možnost zahrát si zábavnou taneční hru a udělat něco pro svou kondici a zdraví.

          Podložka je díky použití kvalitního vyjímatelného odpružení vhodná jak pro časté používání, tak i pro poněkud náročnější zacházení ze strany dětí. Zároveň je natolik pevná, že poskytuje pocit tance blízký tanci na hardpadu a zaručuje kvalitní výkony i pokročilým hráčům. Pevná výplň umožňuje rychlejší odrazy a tedy tanec i na skladby s vyšší obtížností. Zároveň však nic nebrání ani jejímu použití nováčky ve světě tanečních her, kteří tak do něj budou uvedeni přes poměrně kvalitní zařízení.

Výše uvedené platí i přesto, že se jedná o podložku, která je již na trhu déle a neobsahuje tedy poslední verze snímačů, kterou lze nalézt například u řady X-PAD. Mírnou výtku si tak zaslouží design podložky, který již přece jen neodpovídá současným trendům a působí poněkud fádně.

          V balení naleznete kromě samotné podložky i CD s instalátorem programu Stepmania 3.9 (pro Windows) a s více než 200 písničkami. Na PC je podložka kompatibilní s operačními systémy MAC OS, MS Windows a Linux. Herní software pro konzole PS/PS2, Wii, XBOX a GC je nutné zakoupit zvlášť. Instalace je velice snadná, neboť připojení podložky probíhá systémem Plug&Play a není tedy potřeba stahování ani instalace dalších ovladačů (podívat se můžete zde). Pad je vhodný pro použití se všemi tanečními simulátory jako např. Stepmania, DWI (Dance With Intensity), ITG (In The Groove), ale i pro Dancing Stage a další Dance Dance Revolution hry.

          Ačkoliv podložka umožňuje při tanci používání 4, 6 nebo 8 herních polí, není třeba ji jakkoliv externě napájet, o napájení se postará samotné herní zařízení. Bezesporu dobře provedené je na tomto padu řešení herních šipek, které díky svému vyztužení a příjemnému vyvýšení usnadňují hráči orientaci a stiskávání i při náročnějších a rychlejších skladbách.

Stejně jako ostatní taneční podložky, je i 5in1 Deluxe Dance Pad Hard Foam opatřen na spodní straně protiskluzovou vrstvou, která zaručí že se podložka nebude posunovat na většině podlahových krytin.
          Závěrem tedy můžeme říci, že ať už jste ve světě tanečních podložek naprostým nováčkem, či jste ostříleným hráčem, pro kterého je již klasická podložka nedostatečná, lze Vám 5in1 Deluxe Dance Pad Hard Foam doporučit. Obzvláště pak pokud jste zároveň majitelem některé z uvedených herních konzolí, neboť tak široká podpora těchto zařízení ze strany tanečních podložek není zcela samozřejmá. Pohyb a zábavu si s tímto padem rozhodně pořádně užijete ať už se rozhodnete jej využívat v kombinaci s konzolí či počítačem.

POZOR: U tohoto typu tanečních podložek se na trhu můžete setkat také s nekvalitními polskými plagiáty. Přestože podložky vypadají identicky, jsou k jejich výrobě používány tenčí materiály a životnost a kvalita tohoto výrobku je tak podstatně nižší. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete kvalitní produkt, ujistěte se, že je podložka potištěna logem DDR.CZ.

Galerie