X-PAD Extreme Dance Pad

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky doporučujeme a to v e-shopu http://www.kukacka.cz nebo http://www.tanecnipodlozky.cz, kde se za tuto taneční podložku neplatí poštovné! Tato taneční podložka (stejně jako ostatní podložky z řady X-PAD) je plně podporována nejmodernější českou taneční hrou PlayDance, což je další velmi podstatný argument pro zakoupení právě této taneční podložky. Lepší volbou již je pouze taneční podložka X-PAD PROFI Version Dance Pad.

 

         X-PAD Extreme Dance Pad je v ČR nejrozšířenějším typem taneční podložky. Tato moderní taneční podložka s originálním designem a zvýšenou životností je produktem české společnosti VISO SPORT! Doporučit ji můžeme jak naprostým začátečníkům ve světě tanečních her, tak i pokročilejším tanečníkům, kteří si chtějí zvyšovat svou úroveň při rychlejších a náročnějších skladbách.

         Kvalita použitých povrchových materiálů i senzorů je na českém trhu jedinečná. Povrch je vyroben z příjemného a oproti jiným podložkám pevnějšího materiálu, který nepodkluzuje při tancování v ponožkách ani na boso. Jedná se o bezkonkurenční technologii povrchové úpravy tvořené ze speciálních protiskluzových pyramid, kterou využívají pouze taneční podložky X-PAD.

         Spodní část taneční podložky je opatřena protiskluzovým povrchem, který zajistí, že se podložka nebude při cvičení nevhodně posunovat. Zvolený materiál poskytuje dostatečnou záruku bezproblémového používání podložky na většině domácích podlah. Pro rychlejší a pohodlnější manipulaci je výplň podložky integrovaná. Pad tedy není třeba jakkoli kompletovat. Stačí jej jednoduše připojit k počítači a pak se již jen bavit ve světě zdravého a zábavného pohybu.

         Senzory řady X-PAD jsou v této třídě tanečních podložek nejmodernější a nejkvalitnější na trhu. Je to dáno kombinací nového propracovaného firmware a speciálních materiálů snímačů, které zcela vylučují rušení či samovolné spínání a dokonce nedochází ani k sebemenším zákmitům signálu po stlačení a uvolnění senzoru. Kvalita senzorů byla potvrzena nezávislým testem laboratoře VUT v Brně, kde byla provedena měření rychlosti odezev a kvality signálu na osciloskopu.  Z výsledků (viz obrázek) je patrné, že X-PADy obsahují velmi kvalitní snímače, které se chovají dokonce lépe a spolehlivěji než klasické mikrospínače. Křivka signálu přesně odpovídá simulovanému stisku senzoru, nedochází k jakémukoli zpomalení či zkreslení signálu. Jednotlivé kroky jsou tak zaznamenávány rychle a zcela bezchybně. Vzhledem k tomuto faktu lze podložky řady X-PAD zařadit v oblasti senzorů na vrchol tanečních podložek dostupných v ČR.

         Umístění snímačů bylo důmyslně upraveno tak, aby nedocházelo k samovolnému spínání ve chvíli, kdy hráč stojí na středovém poli (k těmto problémům dochází především u Impact Dance Pad). Snímače přesně kopírují výztuhy podložky a grafické znázornění na podložce. Taneční podložka X-PAD Extreme Dance Pad je díky těmto úpravám vhodná i pro začátečníky, kteří se při tanci vrací do středu podložky. Celková konstrukce podložek řady X-PAD je uzpůsobena tak, aby tanečníci a hráči mohli maximálně využít možností, které podložka nabízí, jako je především pozitivní dopad na zdraví a kondici uživatelů.
          X-PAD Extreme Dance Pad je kompatibilní s počítači PC a MAC. Na PC je pak  podporován operačními systémy MS Windows a Linux. Vzhledem k jednoduchému zapojení prostřednictvím Plug&Play přes USB port není potřeba stahování ani instalace dalších ovladačů. Pad je vhodný pro použití se všemi tanečními simulátory jako např. StepMania, DWI (Dance With Intensity), ITG (In The Groove). Navíc podporuje i nejmodernější taneční hru PlayDance, která je kompletně v češtině, může ji hrát až 8 hráčů zároveň a hra svým provedením a funkcemi nelze porovnávat s žádným jiným programem (původní programy jsou totiž již zastaralé jak grafickým tak herním zpracováním). Zapojení podložky tak snadno a rychle zvládne i technicky méně zaměřený uživatel či odrostlejší dítě. Kombinace výše uvedených vlastností dělá z podložky X-PAD Extreme Dance Pad vhodný dárek téměř pro každého. O tom, jak je instalace snadná se můžete přesvědčit například zde.

         V balení naleznete kromě samotné podložky i jeden z výše uvedených programů - software StepMania (pro PC) a více než 200 legálních hudebních skladeb na přiloženém CD. Další písně pro použití s podložkou je pak možné stáhnout do počítače z Internetu. Instalace, resp. použití nových písní s dodaným softwarem, je pak již dílem okamžiku. Tato taneční podložka (stejně jako ostatní podložky z řady X-PAD) je plně podporována nejmodernější českou taneční hrou PlayDance, jejíž veřejná verze je pomocí dodaného software plně automaticky nainstalována z Internetu.

        Do uvedení podložek X-PAD na český trh neexistoval jednotný standard pro rozměry podložek a jejich senzorů. Díky skutečnosti, že se X-PADy staly bezkonkurenčně nejrozšířenější řadou v ČR nejen v domácnostech (byly jich prodány desetitisíce), ale i v organizacích pracujících s dětmi (více než 90 % Domů dětí a mládeže a Středisek volného času v ČR podložky X-PAD vlastní), právě jejich rozměry se staly českou normou. Budete-li do budoucna zvažovat účast na plánovaných soutěžích na tanečních podložkách, určitě je vhodné trénovat právě na X-PADech.

         DDR.CZ vám navíc k těmto podložkám nabízí kromě standardní záruky také volbu mezi garancí životnosti po 3 či 18 měsíců. Po zvolenou dobu vám v případě opotřebení senzorů zaručuje výměnu taneční podložky za nový kus.

Galerie