X-PAD PROFI Version Dance Pad

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky doporučujeme a to v e-shopu http://www.kukacka.cz nebo http://www.tanecnipodlozky.cz, kde se za tuto taneční podložku neplatí poštovné! Tato taneční podložka (stejně jako ostatní podložky z řady X-PAD) je plně podporována nejmodernější českou taneční hrou PlayDance, což je další velmi podstatný argument pro zakoupení právě této taneční podložky.

 

         X-PAD PROFI Version Dance Pad je v současnosti bezkonkurenčně nejlepší taneční podložka na českém trhu. Jedná se o nejvyšší třídu tanečních podložek dostupných v ČR. Kvalitou zpracování a použitých materiálů překonává i velmi populární a v ČR nejprodávanější typ taneční podložky X-PAD, Extreme Dance Pad, ze kterého konstrukčně vychází. Tato moderní taneční podložka s originálním designem a maximální životností je produktem české společnosti VISO SPORT! Doporučit ji můžeme jak naprostým začátečníkům ve světě tanečních her, tak i pokročilejším hráčům, kteří si chtějí zvyšovat svou úroveň při rychlejších a náročnějších skladbách. Avšak stejně jako u ostatních softpadů není ani na tomto typu umožněn pohyb v obuvi. Pokud však pohyb v obuvi nepožadujete, je X-PAD PROFI Version Dance Pad nejlepší možnou volbou - můžeme jej dokonce doporučit více než jakýkoli profesionální hardpad.

         Podložka obsahuje speciálně tvrzený molitan, který hráči poskytuje dokonalou podporu při tanci a pomáhá šetřit jeho klouby, na druhou stranu ale nezpůsobí, že by se hráč do podložky propadal a nemůže tedy dojít ke zkreslování výsledků při pokročilejší hře. Nabízí perfektní a pohodlný odraz i dopad. Díky zmíněné výplni je také maximálně prodloužena životnost, neboť téměř nedochází k opotřebování snímačů, které jsou díky ní ze všech stran chráněny.

 

         Kvalita použitých povrchových materiálů i senzorů je na českém trhu jedinečná. Povrch je vyroben z příjemného a oproti jiným podložkám pevnějšího materiálu, který nepodkluzuje při tancování v ponožkách ani na boso. Jedná se o bezkonkurenční technologii povrchové úpravy tvořené ze speciálních protiskluzových pyramid, kterou využívají pouze taneční podložky X-PAD.

         Senzory řady X-PAD jsou v této třídě tanečních podložek nejmodernější a nejkvalitnější na trhu. Je to dáno kombinací nového propracovaného firmware a speciálních materiálů snímačů, které zcela vylučují rušení či samovolné spínání a dokonce nedochází ani k sebemenším zákmitům signálu po stlačení a uvolnění senzoru. Kvalita senzorů byla potvrzena nezávislým testem laboratoře VUT v Brně, kde byla provedena měření rychlosti odezev a kvality signálu na osciloskopu.  Z výsledků (viz obrázek) je patrné, že X-PADy obsahují velmi kvalitní snímače, které se chovají dokonce lépe a spolehlivěji než klasické mikrospínače. Křivka signálu přesně odpovídá simulovanému stisku senzoru, nedochází k jakémukoli zpomalení či zkreslení signálu. Jednotlivé kroky jsou tak zaznamenávány rychle a zcela bezchybně. Vzhledem k tomuto faktu lze podložky řady X-PAD zařadit v oblasti senzorů na vrchol tanečních podložek dostupných v ČR.

         Umístění snímačů bylo důmyslně upraveno tak, aby nedocházelo k samovolnému spínání ve chvíli, kdy hráč stojí na středovém poli (k těmto problémům dochází především u Impact Dance Pad). Snímače nepřesahují výztuhy šipek ani grafické znázornění na podložce. Konstrukce podložek řady X-PAD je uzpůsobena tak, aby hráči mohli maximálně využít možností, které podložka nabízí, jako je především pozitivní dopad na zdraví a kondici uživatelů. Celkový příjemný dojem z pohybu na podložce pak v případě X-PAD, PROFI Version Dance Pad umocňují špičkově zpracovaná herní pole, která jsou plasticky vyztužená a jejichž vyvýšené šipky usnadňují přesnou orientaci na podložce.

         Navzdory svým vlastnostem podložka není určena pro tanec v botách, ideální uplatnění najde při domácím použití, na večírcích a jiných akcích, kde rozproudí nejen zábavu, ale hlavně všechny, kteří se budou chtít zábavnou formou protáhnout a udělat tak něco pro svou kondici. Výhodou tohoto modelu je rovněž snadná skladovatelnost a manipulace. Trénovat s podložkou tak mohou zcela bez obav nejen dospělí, ale již i odrostlejší děti. Připojení je rovněž dílem okamžiku, neboť podložka se k počítači připojuje jednoduše prostřednictvím USB portu. Není tedy potřeba stahovat či instalovat další ovladače. O základní nastavení podložky se automaticky postará přiložený software. Jak je celý proces instalace snadný se můžete přesvědčit zde.
          Podložka podporuje počítače typu PC a MAC, na PC jsou pak podporovány operační systémy MS Windows a Linux. Software pro počítače Apple je možné stáhnout zdarma z Internetu. Stejně tak je možné pomocí Internetu zdarma rozšířit přibalenou základní sadu 213 písní o nové skladby k hraní. V přiloženém editoru lze pak snadno "ošipkovat" jakoukoliv skladbu ve formátu .wav nebo .mp3, nejste tedy nuceni pouze k poslechu dodávaných skladeb, ale můžete si svou kolekci hudby k tanci sestavit na míru. Vybrat si můžete rovněž z několika tanečních her, které X-PAD, PROFI Version Dance Pad podporuje - StepMania, DWI (Dance With Intensity), ITG (In The Groove), ale i  Dancing Stage a další DDR Dance Dance Revolution hry. Navíc podporuje i nejmodernější taneční hru PlayDance, která je kompletně v češtině, může ji hrát až 8 hráčů zároveň a hra svým provedením a funkcemi nelze porovnávat s žádným jiným programem (původní programy jsou totiž již zastaralé jak grafickým tak herním zpracováním). Veřejná verze PlayDance je z přiložených CD plně automaticky nainstalována z Internetu.

         Ať už jste tedy zkušený hráč DDR, který si chce dopřát nejkvalitnější zážitek při tančení na podložce, nebo nováček, který chce již od začátku mít nejlepší podmínky pro trénink, X-PAD, PROFI Version Dance Pad je pro Vás tou nejlepší volbou.
 

         Do uvedení podložek X-PAD na český trh neexistoval jednotný standard pro rozměry podložek a jejich senzorů. Díky skutečnosti, že se X-PADy staly bezkonkurenčně nejrozšířenější řadou v ČR nejen v domácnostech (byly jich prodány desetitisíce), ale i v organizacích pracujících s dětmi (více než 90 % Domů dětí a mládeže a Středisek volného času v ČR podložky X-PAD vlastní), právě jejich rozměry se staly českou normou. Budete-li do budoucna zvažovat účast na plánovaných soutěžích na tanečních podložkách, určitě je vhodné trénovat právě na X-PADech.

         DDR.CZ vám navíc k těmto podložkám nabízí kromě standardní záruky také volbu mezi garancí životnosti po 3 či 18 měsíců. Po zvolenou dobu vám v případě opotřebení senzorů zaručuje výměnu taneční podložky za nový kus.

Galerie