Dance Performance 2

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky rozhodně nedoporučujeme, výrobek je nekvalitní a poměrně nebezpečný. Nepodporuje ani žádný moderní software. Jediným pozitivem je nízká cena, které bylo dosaženo nízkou kvalitou a minimální životností výrobku.

 

         Osekaná verze nejzákladnějšího typu taneční podložky PC USB Dance Pad. Vzhledově tyto podložky od sebe prakticky nerozeznáte - liší se pouze v gramáži (a tedy životnosti) použitých materiálů a počtem/kvalitou dodávaných her. Stejně jako PC USB Dance Pad je i tato verze taneční podložky vhodná maximálně pro úplné nováčky ve světě tanečních her, kteří se potřebují pouze seznámit s tímto zařízením. Vzhledem ke své nízké ceně neobsahuje tato podložka výplň a zároveň je zhotovena z velmi tenkého a nevyhovujícího materiálu, který dnes už sotva můžeme hodnotit jako vyhovující (nemá dostatečnou životnost ani kvalitní protiskluzovou úpravu).

         Absence výplně se nepříznivě projevuje již u tancování mírně náročnějších skladeb. Hráči totiž chybí jistota, že došlapuje skutečně na hrací pole, neboť šipky nejsou nijak zvýrazněny. Navíc v případě začátečnických chyb, jakými jsou např. příliš silné došlapování, případně tvrdší dopady při vyšších výskocích, nehezky trpí klouby hráče. Někdy se rovněž stane, že po sobě začnou klouzat vrchní a spodní vrstva podložky a senzory následně nejsou schopny identifikovat pohyb hráče na podložce. Odstranění tohoto problému naštěstí není obtížné. Postačí podložku protřepat tak, aby se vrstvy od sebe odlepily a příslušné pole začne znovu pracovat jak má. I to je však jeden z důvodů, proč si pochvalu nezaslouží ani použitý materiál.

         Pokud na podložce chcete tancovat na boso, má tendenci se lepit k chodidlům, když se pokusíte tento problém vyřešit nasazením ponožek, bude podložka nepříjemně klouzat. Tím se dostáváme k přilnavosti, respektive protiskluzovosti podložky. I tato podložka je vybavena protiskluzovým povrchem, který však opět nepatří k těm lepším. Podložka relativně bez problémů  drží na většině typů koberců a některých dlaždicích, problém má naopak s přilnavostí k plovoucím podlahám.

         Posledním atributem, o kterém jsme se zatím nezmínili, je pak samotný design této taneční podložky. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejstarších typů podložek, nepřekvapí, že není příliš nápaditý. Bohužel však ani v jedné z variant, ve kterých se tato podložka prodává. Dá se tedy říct, že nenápaditý design odpovídá celkové nízké kvalitě této podložky. Jak jsme zmínili již v úvodu, podložka je skutečně vhodná pouze naprosté začátečníky v oblasti tanečních her.

         S podložkou bývá dodávána pouze volně šiřitelná hra StepMania v anglické verzi (zpravidla bez písniček), která není pro tuto podložku nastavena a je po instalaci nutné provést ruční konfiguraci podložky, což může být pro začátečníka dost složité. Přitom za téměř srovnatelnou cenu se běžně prodává X-PAD Basic Dance Pad, který netrpí výše zmíněnými neduhy s stejně jako všechny podložky s označením DDR.cz má navíc v balení k dispozici speciální český instalátor, který zajišťuje instalaci programu StepMania společně s novými songy.

Galerie