USB Dance Pad

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky spíše nedoporučujeme, vhodná je pouze pro velmi výjimečné použití a pokud preferujete opravdu nejlevnější možný a přitom ještě rozumně kvalitní výrobek. K zakoupení je např. v e-shopu http://www.kukacka.cz nebo http://www.tanecnipodlozky.cz. Spíše ale doporučujeme cenově podobnou, nicméně výrazně kvalitnější taneční podložku X-PAD Basic Dance Pad.

 

         Nejzákladnější verze taneční podložky vhodná maximálně pro úplné nováčky ve světě tanečních her, kteří se potřebují pouze seznámit s tímto zařízením. Vzhledem ke své nízké ceně (již od několika set korun) neobsahuje tato podložka výplň a zároveň je zhotovena z materiálu, který dnes už sotva můžeme hodnotit jako vyhovující (nemá dostatečnou životnost ani kvalitní protiskluzovou úpravu).

         Absence výplně se nepříznivě projevuje již u tancování mírně náročnějších skladeb. Hráči totiž chybí jistota, že došlapuje skutečně na hrací pole, neboť šipky nejsou nijak zvýrazněny. Navíc v případě začátečnických chyb, jakými jsou např. příliš silné došlapování, případně tvrdší dopady při vyšších výskocích, nehezky trpí klouby hráče. Někdy se rovněž stane, že po sobě začnou klouzat vrchní a spodní vrstva podložky a senzory následně nejsou schopny identifikovat pohyb hráče na podložce. Odstranění tohoto problému naštěstí není obtížné. Postačí podložku protřepat tak, aby se vrstvy od sebe odlepily a příslušné pole začne znovu pracovat jak má. I to je však jeden z důvodů, proč si pochvalu nezaslouží ani použitý materiál.

         Pokud na podložce chcete tancovat na boso, má tendenci se lepit k chodidlům, když se pokusíte tento problém vyřešit nasazením ponožek, bude podložka nepříjemně klouzat. Tím se dostáváme k přilnavosti, respektive protiskluzovosti podložky. I tato podložka je vybavena protiskluzovým povrchem, který však opět nepatří k těm lepším. Podložka relativně bez problémů  drží na většině typů koberců a některých dlaždicích, problém má naopak s přilnavostí k plovoucím podlahám.

         Posledním atributem, o kterém jsme se zatím nezmínili, je pak samotný design této taneční podložky. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejstarších typů podložek, nepřekvapí, že není příliš nápaditý. Bohužel však ani v jedné z variant, ve kterých se tato podložka prodává. Dá se tedy říct, že nenápaditý design odpovídá celkové nízké kvalitě této podložky. Jak jsme zmínili již v úvodu, podložka je skutečně vhodná pouze naprosté začátečníky v oblasti tanečních her. Vzhledem k tomu, že podporuje nejrozšířenější typy her, tedy Stepmanii a ITG for PC, dokáže otevřít dveře do zábavného světa tanečních her. Nicméně ten, kdo těmito dveřmi projde, záhy zjistí, že proto, aby se s taneční podložkou skutečně dlouhodobě zabavil, by měl zvolit jiné zařízení než PC USB Dance pad. Za srovnatelnou cenu se například běžně prodává X-PAD Basic Dance Pad, který netrpí výše zmíněnými neduhy a poskytne svému uživateli mnohem více zábavy a s ohledem na delší životnost i po výrazně delší dobu.

         POZOR: Tato podložka se na trhu vyskytuje v mnoha provedeních a to s diametrálně odlišnou kvalitou - od zcela nevyhovujících (které vydrží sotva několik dní hraní) až po relativně kvalitní z nabídky DDR.cz! Můžete se setkat také s velmi nekvalitními polskými plagiáty. Přestože podložky vypadají identicky, jsou k jejich výrobě používány tenčí materiály a životnost a kvalita tohoto výrobku je tak podstatně nižší - příkladem je např. verze prodávaná pod názvem Dance Performance 2. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete kvalitní produkt, ujistěte se, že je podložka potištěna logem DDR.CZ.

         Krom výše zmíněných plagiátů najdete na trhu (zejména v soukromých aukcích)  také různé nekvalitní napodobeniny tohoto produktu - ty lze naštěstí rozpoznat podle neprofesionálního,  či až přehnaně pestrého designu. Tyto napodobeniny nemusí vůbec podporovat připojení k PC a hru StepMania (v lepším případě mohou alespoň umožňovat připojení k některým herním konzolím). Těmto variantám se doporučujeme vyhnout, neboť jejich kvalita zpravidla značně pokulhává. Z podložek dostupných na českém trhu se jedná např. o různé limitované série, dále o podložku IQ Power PC MATA, Wii/GC Dance Pad apod.

Galerie