X-treme Dance Pad Hardpad 4v1

Taneční podložka pro PC a herní konzole Nintendo Wii, XBOX a Playstation I a II

Shrnutí níže uvedené recenze:

Koupi taneční podložky rozhodně nedoporučujeme. Klamavou reklamou je uvedeno, že se jedná o hardpad a přitom se jedná o softpad - dokonce s netvrzenou výplní, což snižuje životnost a není použitelné pro náročnější skladby. Podložka nepodporuje hru PlayDance, což je dalším velkým handicapem, k dispozici je pouze zastaralý program StepMania. Při našem testovacím nákupu dokonce chyběl český manuál, doklady o koupi a záruce a bylo přiloženo pouze neoriginální instalační CD. Pokud hledáte taneční podložku pro připojení k herním konzolím, doporučujeme raději koupit podložku 5in1 Deluxe Dance Pad Hard Foam (která má tvrzenou výpň). Pokud vám postačuje verze taneční podložky pro PC, dejte raději přednost některé z tanečních podložek řady X-PAD.

 

Jak je již na první pohled patrné, jedná se o stejný typ podložky jako je 5in1 Deluxe Dance Pad. Dovozce X-TRADER.CZ ji převlékl do nového kabátu a pozměnil barvy.

Nejvíce klamavou skutečností je to, že podložka má v názvu slovo Hardpad. Takto se však běžně na trhu označují podložky určené pro tanec v botách, což tato podložka rozhodně není. Navíc neobsahuje ani výplň z tvrzeného molitanu, ale pouze základní měkkou molitanovou výplň, která snižuje životnost výrobku a neumožňuje hru složitějších skladeb.

Měkká molitanová výplň (puzzle) byla navíc u testovaného kusu špatně vyřezaná a bez předchozí úpravy nožem ji nebylo možné poskládat dohromady. Při pokusu o vložení výplně do taneční podložky a zapnutí byl zjištěn zásadní problém s velikostí výplně a samotné podložky. Výplň byla o cca 1,5 cm větší než podložka. Poskládat a zapnout podložku bylo proto možné jen za použití větší síly a výsledkem byla ohnutá podložka směrem nahoru do oblouku. Jistě také stojí za zmínku absence jednoho zipového jezdce, manipulace kolem dokola pouze s jedním byla poměrně obtížná. Klasické zipové podložky by měly mít dva zipy pro snadné zapnutí.

Při samotném tanci hráči zcela chybí jistota, že došlapuje skutečně na hrací pole, neboť šipky nejsou nijak plasticky zvýrazněny jako u jiných typů. U podložky s výplní by toto málokdo očekával a bohužel to prodejce v popisu neuvádí.

V balení naleznete kromě samotné podložky také neoriginální vypálené CD s programem StepMania (pro Windows). Český manuál a návod k použití a instalaci budete hledat marně, balení je totiž vůbec neobsahuje. Balení obsahovalo pouze samotnou podložku a výplň. Prodejce nezaslal ani doklad o koupi, fakturu ani záruční list, což je skoro případ pro ČOIku.

Češtinu budete hledat marně i na krabici. Výrobek nemá přímo na taneční podložce žádný výrobní štítek a tak chybí dokonce i CE (vyjadřující prohlášení o shodě) - to naleznete pouze na balení.